Autorka

Gdy miałam 4 lata poinformowałam przedszkolankę, że będę pisać książki, a mój mąż będzie je rozwoził rowerem do księgarni.

Dziś jestem literaturoznawczynią z wykształcenia, z zawodu specjalistką od książek. Etatowo byłam związana z dwoma poznańskimi wydawnictwami – byłam specjalistką ds promocji i PR, zajmowałam się obiegiem propozycji wydawniczych, byłam specjalistką ds foreign rights oraz sekretarzem redakcji. Jestem również dziennikarką radiową, niegdyś współtworzącą program książkowy o wdzięcznej nazwie… Poczytalnia, a obecnie audycję o rodzicielstwie i kulturze dla dzieci Cała wioska,  gdzie nałogowo opowiadam o książkach dla dzieci i rodziców. Jestem też żoną fajnego męża i mamą dwójki dzieciaków, które lubią, gdy im się czyta. Oraz – wiadomo! – molem książkowym od zawsze.

Podejmuję różne wyzwania okołoksiążkowe: redaguję, przeprowadzam wywiady, recenzuję, moderuję spotkania autorskie lub pomagam je zorganizować. Działam na kilku poziomach – wspieram pracę wydawców i wspieram też autorów w pracy nad książką. trzymać w rękach książkę, przy której pracowałam – do każdej z nich mam sentyment.

Tu tworzy się miejsce, które ma służyć wspieraniu autorów i przestrzenią dla ludzi piszących. I tych, którzy tak jak ja kochają książki.

W 2016 roku ukazała się moja pierwsza książka o poważnym tytule Wilno-Vilnius. Polskie i litewskie reprezentacje miasta po roku 1990, na podstawie obronionego w 2013 doktoratu. Mąż przywiózł ją samochodem z wydawnictwa, więc prawie mi się udało spełnić dziecięce marzenie.

Jeśli chcesz się ze mną podzielić uwagami lub nawiązać współpracę, proszę napisz pod adres: panipoczytalna@gmail.com